کافی نت سها - فروشگاه محصولات فایلی سُها (بانک پاورپوینت)

کافی نت سها - فروشگاه محصولات فایلی سُها (بانک پاورپوینت)

کافی نت سُها * * * تهیه و ارائه انواع مقالات ، پروژه های دانشجویی ، تحقیق ، پاورپوینت ؛ با قیمت های مناسب

آمار سایت

نظرسنجی سایت

نظر شما در مورد سایت soha20.ir چیست؟

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 336
  • بازدید دیروز : 483
  • بازدید کل : 216065

حسابرسی دولتی


حسابرسی دولتی

پاورپوینت با موضوع حسابرسی دولتی در 15 اسلاید به همراه تصاویر مرتبط

 

بخشی از متن :

مقدمه ای بر حسابرسی دولتی:

امروزه در بسیاری از کشور ها حسابرسی دولتی (Governmental Accountability) جایگاه بسیار ویژه ای دارد. این اتفاق به علت اهمیت و توجه بالای مردم در مورد اموال، ثروت ها و حقوق دولتی خود است. البته باید اشاره کرد که این مدل حسابرسی فقط مربوط به بحث های مالی نیست. به طور کلی به علت افزایش سو استفاده ها، تقلب ها و کلاهبرداری ها، بحث بازرسی در بسیاری از بخش ها مورد توجه قرار گرفته است.

 

حسابرسی (AUDITING) چیست؟

حسابرسی (AUDITING) فرآیندی است که طی آن اسناد، مدارک و گزارشات تهیه شده توسط یک شرکت و یا نهاد های دولتی و خصوصی را جم آوری کرده و سپس به تحلیل و برسی آن می پردازند. با انجام این فرآیند اشتباهات عمدی و سهوی موجود در گزارشات مشخص می شوند. این کار برای جلوگیری از کلاهبرداری و تقلب، مورد استفاده قرار می گیرد. همین مسئله باعث ایجاد اعتماد مردم، سرمایه گذاران و نهاد های دولتی می شود. حسابرسی را با نام های ممیزی، بازرسی و رسیدگی نیز می شناسند.

 

تفاوت حسابرسی و حسابداری:

در بازرسی، حسابرسان اسناد و مدارک تهیه شده توسط حسابداران را مورد برسی قرار می دهند. از این رو می توان گفت که حسابرس فردی است که بر روی کار حسابداران نظارت می کند. به همین علت نیز نباید یکی از افراد حسابدار را به عنوان بازرس انتخاب کرد.

 

حسابرس:

حسابرس باید در زمینه حسابداری، اصول، استاندارد ها و سیستم های مالی آن تحصیلات و شناخت داشته باشد. همچنین داشتن تحصیلات و تجربه در زمینه حسابرسی نیز از شرایط ورود به این شغل است. در بسیاری از کشور ها نهاد ها و سازمان های خاص و مشخصی یک گواهینامه صلاحیت به حسابرس می دهند. به دلیل حساس و قابل توجه بودن بازرسی به خصوص حسابرسی دولتی (Governmental Accountability) ، نه تنها حسابرس گواهینامه خود را از دست می دهد، بلکه با جرایم سنگینی نیز رو به رو می شود.

 

انواع حسابرسی:

بر اساس اهداف و بخش های مورد تمرکز در شرکت ها، ممیزی به انواع مختلفی تقسیم می شود. بعضی از این موارد عبارتند از:

v بازرسی داخلی v جسابرسی رعایتی v ممیزی عملیاتی v بازرسی قانونی v رسیدگی صورت های مالی

 

حسابرسی دولتی (Governmental Accountability) چیست؟

این نوع حسابرسی، نظام یا سیستمی است که بر روی معاملات و فعالیت های شرکت ها، نهاد ها و حتی وزارت خانه های دولتی نظارت دارد. البته حتی شرکت های و بخش های خصوصی که از بودجه دولتی نیز استفاده می کنند، تحت این نوع از بازرسی قرار می گیرند. به طور کلی در ممیزی دولتی برسی می شود که آیا شرکت یا نهاد بر اساس برنامه بودجه مالی کشور کار کرده و به اهداف از پیش تعیین شده دست یافته است یا خیر.

 

بازرسی دولتی به منظور اظهار نظر در مورد مواردی مانند:

گزارشات و صورت های مالی فعالیت های اقتصادی شرکت ها و نهاد ها بر اساس اصول حسابداری دولتی تدوین و تهیه شده است یا خیر.

ایا کنترل های داخلی و روش های نظارتی بر روی قوانین و مقررات که مورد استفاده قرار گرفته اند، بازدهی لازم و عملکردی مناسب دارند.

نهاد ها و دستگاه های دولتی از نظر پیشرفت کار، استفاده درست از منابع انسانی، مالی و فیزیک، تحقق اهداف و طرح های از پیش تعیین شده و حفاظت و ارائه به موقع مدارک مالی، اطلاعاتی، گزارش ها و دارایی های تکمیل شده از شرایط مناسبی برخوردار هستند یا خیر.

 

حسابرسی دولتی (Governmental Accountability) به علت توجه مردم خبرگذاری ها و دنیا به مسائل فساد و کلاهبرداری های دولتی، بسیار مورد توجه قرار دارد. از این رو بازرسی دولتی بسیار حساس و پیچیده تر از بقیه حسابرسی ها است.

 

اهداف حسابرسی دولتی:

به طور کلی ممیزی دولتی نیز به منظور جلوگیری از هر نوع سواستفاده، کلاهبرداری و تقلب انجام می گیرد. بازرسی دولتی برای ایجاد حس اطمینان از فعالیت های نهاد ها انجام می شود. این برسی ها معمولا به شکل و هدف زیر صورت می گیرند.

ü برسی رعایت قوانین و مقررات دولتی در زمینه مالی و حاسبرسی ü برسی و تحقیق در مورد میزان دستیابی به اهداف تعیین شده ü ارائه منصفانه و قابل قبول صورت های مالی ü بازرسی در مورد میزان استفاده از منابع و بهینه بودن آن

 

انواع ممیزی دولتی:

حسابرسی مالی:

شامل حسابرسی صورت های مالی و دیگر گزارشات مالی می شود. این مقوله خود بسیار گسترده و پیچیده است. اما به طور کلی بازرسی مالی به منظور برسی وضعیت مالی شرکت، تمامی مبادلات و توافق های صورت گرفته و عدم وجود هر گونه اشتباه در صورت های مالی، انجام می شود. از دست آورد های آن نیز می توان به دستیابی به اعتماد نهاد های بالادستی و مردم، برای دریافت سرمایه جدید به صورت وام یا سرمایه گذاری، اشاره کرد.

 

حسابرسی عملیاتی:

بازرسی عملیاتی به میزان کارایی سیستم و صرفه جویی در هزینه ها، ارتباط دارد. این نوع ممیزی در واقع از نوع خدمات مشاوره ای برای مدیریت به حساب می آید. حسابرسی عملیاتی می تواند بخش هایی از بازرسی مالی را نیز در بر بگیرد. در این بخش از حسابرسی دولتی، بازرسان به شکل سیتماتیک فعالیت های یک سازمان یا نهاد دولتی و یا بخشی از آن را مورد برسی قرار می دهند.

 

اهداف این فرآیند به شکل زیر است.

Ø عملکرد بخش یا واحد مورد بازرسی، ارزیابی می شود. Ø ایرادات و نواقص سیستم کشف و مشخص می گردند. Ø با ارائه اصلاحات و پیشنهاد ها سیستم کاری شرکت پیشرفت می کند. Ø ارزیابی منصفانه و بی طرفانه عملکرد سیستم ارائه می شود. Ø برسی میزان رعایت اهداف، سیاست ها و برنامه های تعیین شده برای شرکت. Ø اعلام میزان قابل اطمینان بودن گزارشات ارائه شده توسط سیستم شرکت.

 

تفاوت های بازرسی مالی و عملیاتی:

در حسابرسی مالی هدف برسی صورت های مالی و ارزش دادن به آن ها می باشد. اما در رسیدگی عملیاتی، حسابرسان، به دنبال کشف فرصت هایی برای بهبود عملکرد شرکت و ارائه روش ها و پیشنهادات کارآمدتر هستند.

در ممیزی مالی از ارائه پیشهادات در گزارش نهایی به صورت محدودی استفاده می شود. اما در حسابرسی عملیاتی در انتهای کار و پس از دریافت گزارشات نهایی، به طور معمول مدیران از حسابرس درخواست ارائه پیشنهادات را می کنند.

ممیزی عملیاتی ممکن است به ارائه نقاط قوت و ضعف سیستم نیز خطم شود.

 

شرکت ها و سازمان های دولتی:

از آنجایی که حسابرسی دولتی مخصوص به نهاد ها، شرکت ها و سازمان های دولتی می شود، باید بتوان آن ها را تشخیص داد. به طور کلی موسسات دولتی باید به شکل زیر باشند.

 

v از تشکیلات و سازمان مشخصی بهره ببرند. v به صورت قانونی ایجاد شده باشند. v زیر نظر یکی از قوا فعالت داشته باشند. v از عنوان وزارت خانه بهره نبرند.

شرکت های دولتی، واحد های سازمانی هستند که به صورت قانونی ایجاد شده و پنجاه درصد از سهم و سرمایه آن ها برای دولت است.

 

چه کسانی از حسابرسی دولتی استفاده می کنند؟

استفاده کنندگان داخل سازمانی:

مسئولین برنامه ریزی: با در اختیار داشتن اطلاعات دقیق و صحیح، به برنامه ریزی بودجه مورد نیاز سازمان می پردازند. این افراد یکی از مهم ترین بخش های استفاده کننده از ممیزی دولتی هستند.

رئیس یا مدیر موسسه: این افراد اطلاعات مالی شرکت را به صورت خلاصه دریافت می کنند. با برسی این اطلاعات یک دید کلی به وضعیت شرکت تحت مدیریت خود دارند.

مدیران سطوح میانی: این مدیران با استفاده از اطلاعات حسابداری و مالی، برنامه ریزی واحد تحت مدیریت خود را انجام می دهند.

بازرسان و حسابرسان داخلی: همان طور که گفته شد این افراد برای بازرسی و برسی حساب های مالی و فعالیت های انجام شده شرکت به این اطلاعات نیاز دارند.

 

­ استفاده کنندگان خارج سازمانی:

هیئت دولت: به منظور نظارت بر سازمان ها، هیئت دولت از گزارشات حسابرسی دولتی استفاده می کند.

مجلس و نمایندگان: نمایندگان مجلس تمامی کشور ها به منظور نظارت بر اجرای برنامه بودجه و کنترل برنامه های مصوبه خود از این اطلاعات استفاده می کنند.

حسابرسان مستقل: دیوان محاسبات کشور برای ارائه گزارش تفریق بودجه از حسابرسان خارجی استفاده می کند.

مردم: مردم با کمک گزارش تفریق بودجه کشور می توانند به اطلاعات بازرسیه دولتی دسترسی داشته باشند.

 

و ادامه ..................

..........

....

جمع بندی:

همان طور که در این مقاله گفته شد حسابرسی دولتی مبحثی بسیار مهم است. به شکلی که می تواند باعث ایجاد اعتماد یک ملت به دولت کشور خود شود. همین مسئله نیز اهمیت و دقت این فرآیند را بالا برده است. ممیزی دولتی به علت فواید زیاد، بر اساس قانون و نیاز مجلس و دولت صورت می گیرد. آشنایی با این حسابرسی برای مردم نیاز می شود. چرا که این مقوله بخشی از حق و حقوق آن ها حساب می شود.

 


مبلغ واقعی 39,000 تومان    5% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 37,050 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۰ دی ۱۴۰۱               تعداد بازدید : 494

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی (سایکوسیبرنتیک،

کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی (سایکوسیبرنتیک،

کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی سایکوسیبرنتیک، علم کنترل ذهن مولف: ماکسول مالتز مترجم: مهدی قراچه داغی مناسب برای گرایش های مختلف رشته روانشناسی فرمت فایل: pdf تعداد صفحات: 329 ...

مجموعه کامل برترین برنامه های ردیابی و کنترل

مجموعه کامل برترین برنامه های ردیابی و کنترل

این فایل شامل: 3 برنامه اندروید از بهترین برنامه های ردیابی و کنترل گوشی همسر و فرزند بهمراه یک آموزش تصویری از نصب و راه اندازی بهترین برنامه ردیابی و کنترل گوشی می باشد. همه برنامه ها دارای امکانات حرفه ای و رایگان می باشند. ...

کتاب کامل روانشناسی رشد مدرسان شریف (ویژه کنکور

کتاب کامل روانشناسی رشد مدرسان شریف (ویژه کنکور

کتاب کامل روانشناسی رشد مدرسان شریف مولفان: دکتر محسن طالب زاده اندیشه واحدی ویژه کنکور کارشناسی ارشد و دکتری رشته علوم تربیتی و روانشناسی و آزمون های استخدامی فرمت فایل: pdf تعداد صفحات: 392 ...

مجموعه سوالات کارشناسی ارشد مدرسان شریف آزمون

مجموعه سوالات کارشناسی ارشد مدرسان شریف آزمون

مجموعه سوالات کارشناسی ارشد آزمون های 1380 تا 1392 مجموعه روانشناسی با پاسخ تشریحی (چاپ ششم مدرسان شریف پائیز 1392) شامل دروس: متون روانشناسی به زبان انگلیسی، آمار و روش تحقیق، روانشناسی مرضی و کودکان استثنایی، روانشناسی رشد، علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی، روانشناسی صنعتی ...

دانلود کتاب صوتی تئوری انتخاب + pdf

دانلود کتاب صوتی تئوری انتخاب + pdf

عنوان کتاب: تئوری انتخاب نویسنده: دکتر ویلیام گلسر گوینده: دکترعلی صاحبی فرمت فایل ها: pdf ، mp3 تعداد فایل ها: 93 حجم کل فایل ها: 846 مگابایت مدت زمان پخش: 23 ساعت تعداد صفحات: 430 زبان: فارسی توضیحات: تئوری انتخاب دکتر ویلیام گلسر بر این اصل استوار است که ...

دانلود رایگان کتاب نجات از مرگ مصنوعی pdf

دانلود رایگان کتاب نجات از مرگ مصنوعی pdf

معرفی کتاب:(نجات از مرگ مصنوعی)کتابی ارزشمند حاوی شش مقاله گرانبها درباره پزشکی سنتی -بخشی از فهرست: - یک مطلب قابل پروا اشخاصی که امروزه دچار به بیماری چشم هستند، -پرهیز عمومی ااز غذاهای مولد سوداا و غیره، -امراضی که از زیدی تباهی خون فرآوری می شود، -درر مرض صداع (درردسر) -در ...

دانلود کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی - pdf -

دانلود کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی - pdf -

دانلود کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنی - pdf - (سایکوسیبرنتیک، علم کنترل ذهن) ماکسول مالتز کتاب کامل روانشناسی تصویر ذهنــی سایکوسیبرنتیک، علم کنترل ذهن مولف: ماکسول مالتز مترجم: مهدی قراچه داغی مناسب برای گرایش های مختلف رشته روانشناسی فرمت فایل: pdf تعداد صفحات: 329 ...

دانلود کتاب صد سال تنهایی از گابریل گارسیا مارکز

دانلود کتاب صد سال تنهایی از گابریل گارسیا مارکز

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- کتاب‌های مرتبط ملت عشق رمان مرغ دریایی ...

دانلود سه نمونه فرم خام تسويه حساب پرسنلی با فرمت

دانلود سه نمونه فرم خام تسويه حساب پرسنلی با فرمت

دانلود سه نمونه فرم خام تسويه حساب پرسنلی با فرمت های Word، PDFو Excel در اين پست سه نمونه فرم خام تسويه حساب پرسنلی کارفرما با کارگر یا کارمند با فرمت های ورد(Word)، پی دی اف (PDF)و اکسل(Excel) قابل ويرایش را با قيمت بسيار ناچيز جهت دانلود خدمت شما عزیزان قرارداده ايم. پس از خریداری ...

دانلود رایگان کتاب جهان همچون اراده و تصور pdf

دانلود رایگان کتاب جهان همچون اراده و تصور pdf

معرفی کتاب:(جهان همچون اراده و تصور) نویسنده:آرتور شوپنهاور تعداد صفحات:635 حجم فایل:57مگابایت فرمت کتاب:پی دی افpdf(کیفیت عالی) زبان کتاب:انگلیسی سفارش کتاب(pdf,چاپی)و پشتیبانی تلگرام:09103894814 توجه:متن کتاب انگلیسی می باشد ...

کتاب فارسی تئوری و مسائل ارتعاشات مکانیکی

کتاب فارسی تئوری و مسائل ارتعاشات مکانیکی

کتاب فارسی تئوری و مسائل ارتعاشات مکانیکی برخی سرفصل ها معرفی پدیده ارتعاش فرایند تحلیل ارتعاشات سیستم های یک درجه آزادی اصل پایستگی انرژی سیستمهای دو و چند درجه آزادی معادله لاگرانژ ارتعاش آزاد یک سیستم میرا مسائل ...

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

این محصول آپدیت شد تاریخ 1398/09/16 اضافه شدن ویدیوی جدید بسم الله الرحمن الرحیم کسب درآمد اینترنتی سلام در دنیای اینترنت خیلی از آدم ها هستند که دوست دارند کسب درآمد کنند و به خیلی چیزها و ایده ها فکر میکنند . همه ما دوست داریم در کمترین زمان بهترین درآمد را داشته باشیم ...

کتاب کامل مبانی مدیریت اسلامی تالیف محمدرضا

دانلود کتاب کامل مبانی مدیریت اسلامی کتاب کامل مبانی مدیریت اسلامی تالیف محمدرضا سرمدی ...

نکات کلیدی و جامع درس «شناخت اماکن تاریخی ایران»

نکات کلیدی و جامع درس «شناخت اماکن تاریخی ایران»

شناخت اماکن تاریخی ایران از جمله منابع آزمون جامع راهنمایان گردشگری در گروه ایرانگردی، جهانگردی است. آنچه که به عنوان منبع آموزشی برای این درس معرفی شده ، کتاب «تاریخ فرهنگ ایران» تالیف دکتر رضا نوری شادمهانی می باشد که توسط انتشارات مهکامه در 360 صفحه منتشر شده ...

خدای جنگ 2 ps2 برای اندروید

خدای جنگ 2 ps2 برای اندروید

دانلود بازی God of War2 برای اندروید بازی خدای جنگ God Of War 2 سر انجام پس از مدتی انتظار برای اندروید منتشر شد. بازی خدای جنگ God Of War 2 سر انجام پس از مدتی انتظار برای اندروید منتشر شد.بدون شک همه شما و مخصوصا کسانی که کنسول نسل دوم شرکت سونی را دارا بوده اند تنشان به تنه خدای جنگ ...

فاکتور هوشمند تحت اکسل با گرافیکی زیبا (حرفه ای و

فاکتور هوشمند تحت اکسل با گرافیکی زیبا (حرفه ای و

در هر کسب و کاری وجود فاکتور تبادل کالا یک ضرورت غیر قابل انکار است فرقی نمی­ کند که معاملات جزئی یا کلی باشند در هر صورت باید فاکتورهای خرید فروش در بازار طبق استاندارد قوانین وزارت امور اقتصاد و دارایی تنظیم شده باشد. در این پست قصد دارم برنامه تحت اکسل صدور فاکتور رسمی و ...

دانلود جزوه آمار و روش تحقيق دکتر حبيبي

دانلود جزوه آمار و روش تحقيق دکتر حبيبي

دانلود جزوه دست نویس آمار دکتر حبيبي آمار و روش تحقيق روانشناسي براساس تدريس کارگاه ...

کلید نمره گذاری فرم بلند نئو neo ( کلید نمره گذاری +

کلید نمره گذاری فرم بلند نئو neo ( کلید نمره گذاری +

پرسشنامه شخصیتی نئو- فرم 240 سوالی – NEOPI-R تعداد سوالات: 240 تعداد صفحات: 7 (پرسشنامه) + 4 (پاسخنامه-کلید نمره گذاری-تفسیر) شامل: پرسشنامه + پاسخنامه + کلید نمره گذاری + تفسیر نوع فایل: (پاسخنامه-کلید نمره گذاری-تفسیر) WORD + (پرسشنامه) PDF ...

کتاب PDF رسم فنی و نقشه های صنعتی یک (1) ویرایش جدید

کتاب PDF رسم فنی و نقشه های صنعتی یک (1) ویرایش جدید

کتاب PDF رسم فنی و نقشه های صنعتی یک (1) ویرایش جدید نوشته احمد متقی پور - مبین متقی پور ...

طرح کامل توجیهی پرورش متراکم ماهیان گرمابی (

طرح کامل توجیهی پرورش متراکم ماهیان گرمابی (

طرح کامل توجیهی پرورش متراکم ماهیان گرمابی (کپور) ویرایش 99 تجهیزات مورد نیازطرحبا توجه به نوع فعالیت ، طراحی استخرها انجام می گیرد وتاسیسات و تجهیزات موردنیازنیز بر اساس میزان تراکم ماهی ووضعیت کمی و کیفی آب طراحی و نصب می گردند.نظر به استفاده مجدد از آب بازیافتی ، ...

آموزش فعال کردن چشم سوم

آموزش فعال کردن چشم سوم

چشم سوم دروازه ای بین دنیای ماوراء و دنیای مادی است و می توان با چشم سوم کارهایی مانند طی الارض ، دیدن مسافت های دور ، خواندن و کنترل ذهن افراد ، دیدن موجودات ماورایی و خیلی کارهای فوق العاده دیگر... انجام داد. چشم سوم نیرویی نهفته در بدن همه انسان ها است که می توان با انجام ...

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

سلام دوست خوبم اگه از زندگي و كارت رضايت نداري.. اگه از وضعيت روحي و بي پولي خسته شدي.. اگه احساس ميكني هميشه تو تمامي كارها بازنده اي و اعتماد به نفس پاييني داري.. اگه ميخواي يك فعاليت جديد رو شروع كني .. و يا حتي ميخواي وضعيت زندگيتو بهتر و بهتر كني و جاذب ثروت و موفقيت ...

دانلود رایگان کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد (متن

دانلود رایگان کتاب زمینه روانشناسی هیلگارد (متن

معرفی کتاب:زمینه روانشناسی هیلگارد (متن کامل) نويسنده:اتکینسون مترجم:دکتر براهنی فرمت کتاب:پی دی افpdf(کیفیت عالی) زبان کتاب:فارسی سفارش کتاب(pdf,چاپی)و پشتیبانی تلگرام:09103894814 ...

دانلود رایگان کتاب ما نمیمیریم گفتگوی عجیب جرج

دانلود رایگان کتاب ما نمیمیریم گفتگوی عجیب جرج

(ما نمیمیریم)زامیاتین در ما دنیایی را به تصویر میکشد که ملت در آن نه به اسم که با عدد و حرف ،(ما نمیمیریم) حرف مصوت برای زنان، و حرف نامصوب برای مردان خوانده میشوند و در شهری شیشه ای و غرق در نور، در خانه های مکعب شکل به هم چسبیده، به سر می برند. (ما نمیمیریم)در خیابان های کاملا سر ...

جزوه کنکور مدارهای الکتریکی دکتر کارو زرگر

جزوه کنکور مدارهای الکتریکی دکتر کارو زرگر

دکتر کارو زرگر مولف کتابهای مدارهای الکتریکی انتشارات پوران پژوهش و یکی از معروفترین اساتید درس مدار کنکور کارشناسی ارشد میباشند که جزوه کلاس کنکور ایشون در 190 صفحه با کیفیت عالی خدمتتون ارایه میشود. ...

استان فارس - کافی نت سها - 07144532022

کلیه حقوق این سایت برای مدیر و نویسنده سایت محفوظ است. دوستانی که مایل هستند می توانند از طریق بازاریابی با ما همکاری نمایند.

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما